Trzy intensywne dni egzaminów się opłaciły. Wyniki jakie w tym roku osiągnęli legionowscy gimnazjaliści są bowiem całkiem niezłe. I to zarówno w skali powiatu jak i województwa a nawet całego kraju.
– Myślę, że te wyniki możemy uznać nawet za bardzo dobre – mówi Anna Szwarczewska, rzecznik prasowy UM w Legionowie – Możemy się pochwalić na przykład wynikiem z języka rosyjskiego rozszerzonego, w którym uczniowie osiągnęli poziom powyżej 85 procent – dodaje rzeczniczka. Nieźle wypadły też wyniki egzaminu z języka angielskiego, który na poziomie podstawowym gimnazjaliści napisali na ponad 71 procent.Trochę gorzej poszedł im język niemiecki, z którego osiągnęli 55 i pół procenta. Powyżej średniej wypadły im też testy z wiedzy humanistycznej i matematyczno przyrodniczej. Język polski gimnazjaliści napisali na ponad 68 procent, historię na 61, matematykę na 53, a przedmioty przyrodnicze na prawie 62 procent. – Średnie wyniki naszych placówek plasują się albo odrobinę wyżej od średnich krajowych, wojewódzkich lub powiatowych, albo są mniej więcej na tym samym poziomie. Bardzo dobre wyniki, podobnie jak w latach ubiegłych osiągnęło Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół na Pisakach oraz Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana III Sobieskiego – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.
Władze miasta dalekie są jednak od tego, aby wyniki jakie z egzaminów osiągają poszczególne gimnazja, traktować jako ich ranking. Jak podkreśla wiceprezydent Piotr Zadrożny, oceniając daną szkołę trzeba brać pod uwagę o wiele więcej czynników. – W przypadku gimnazjów i liceów jest to na przykład liczba laureatów w konkursach ogólnopolskich i liczba stypendystów, czyli tych uczniów którzy co roku osiągają dobre wyniki w nauce – mówi prezydent.
W przyszłym roku szkolnym do egzaminu po raz pierwszy przystąpią absolwenci powstałych niedawno miejskich gimnazjów. Okaże się wówczas, czy przeprowadzona dwa lata temu rewolucja w legionowskiej oświacie zaczyna już przynosić efekty.