fot. WIM

Wiadomo już, jak będzie wyglądał obiekt bodaj najbardziej upragniony przez mieszkańców Legionowa i powiatu. Pod względem architektonicznym rewolucji oczekiwać nie powinni, ale już pod każdym innym szpital ma wyjść pacjentom na zdrowie. Tak przynajmniej wynika z wywiadu, jakiego gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyr. Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, udzielił dla „Kuriera. Informatora Powiatu Legionowskiego”.

Jak informuje szef znanej placówki medycznej przy ul. Szaserów, której ta legionowska będzie filią, faza projektowa oraz uzgodnienia dotyczące rozpoczęcia budowy szpitala są na ukończeniu. Na terenie przyszłej inwestycji trwają natomiast prace geodezyjne i geotechniczne. – Spośród nich do dnia dzisiejszego w pełni zostało zrealizowanych 40 proc. zaplanowanych zadań, w tym projekt koncepcyjny wszystkich kondygnacji szpitala. Do 24 maja br. biuro inwestora przedstawi ostateczne wersje projektów budowlanego oraz technologii medycznej – zapewnia dyr. Gielerak. Potwierdzając zarazem, że w legionowskim szpitalu powstaną następujące kliniki WIM: kardiologii z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii oraz intensywnej opieki medycznej. Znajdzie się tam również interdyscyplinarny oddział obserwacyjny. A poza tym trzy sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. W tym także dedykowane szeroko rozumianej profilaktyce najczęściej występujących chorób nowotworowych.

Przy okazji szef WIM uspokaja mieszkańców obawiających się, że w nagłych przypadkach i tak będą musieli jeździć do Nowego Dworu Maz. lub stolicy. To już nie będzie konieczne. – W strukturze szpitala została zaplanowana izba przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami, którzy przed podjęciem decyzji o potrzebie i wyborze właściwego dla ich stanu zdrowia miejsca hospitalizacji będą tu diagnozowani i leczeni – mówi prof. Gielerak

Szpital w Legionowie zaplanowano na 90 łóżek, a zatrudnienie znajdzie w nim około 250 osób. Przyjęcia pierwszych pacjentów planowane są na drugi kwartał 2022 roku. Przy czym, jak podkreśla Grzegorz Gielerak, placówka od razu ma dysponować pełną gotowością „bojową”. – Chcemy stworzyć warunki, w których pacjenci korzystający z usług szpitala w Legionowie od samego początku jego funkcjonowania będą mieli zapewnione świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie.

2 KOMENTARZE

  1. Nie na dachu ale pod ziemią. I to kilka kondygnacji aby zapewnić miejsca postojowe dla 250 osób + gości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.