Symbolicznym przekazaniem klucza do miasta w drugi wtorek października przed ratuszem tradycyjnie zainaugurowano siódmą już edycję legionowskich Senioraliów. Przez niemal cały miesiąc w mieście zostanie zorganizowanych szereg imprez przeznaczonych dla jego starszych mieszkańców.
Pierwsza duża impreza, która powinna wyjść jej uczestnikom na zdrowie, odbyła się już następnego dnia, czyli w środę (9 października) w Poczytalni. Była to konferencja „Kardiologia i telemedycyna w opiece nad seniorami”. Jej organizatorami byli Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” oraz związana z nim przychodnia rehabilitacyjna Moya. Konferencja została przeprowadzona we współpracy ze specjalistami z dziedziny kardiologii z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – Chcemy, żeby w kwestii naszego zdrowia wypowiadali się najlepsi specjaliści. Dlatego mamy porozumienie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i najlepszymi kardiologami, którzy będą z nami współpracowali. Będziemy wypożyczali chętnym aparaty holtera i każdy w ciągu trzech dni, podczas których będzie go nosił, sprawdzi pracę swojego serca. Z tymi odczytami zapozna się następnie kardiolog, który da odpowiednie zalecenia – powiedział Roman Biskupski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” i jeden z organizatorów Senioraliów. Osoby ze zdiagnozowanymi problemami z sercem będą mogły później liczyć na fachową opiekę w przychodni Moya, powstałej z inicjatywy szefa Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Inne wydarzenia zaplanowane na tegoroczne Senioralia to wieczorek taneczny z okazji inauguracji roku akademickiego Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbył się już 10 października, VI Legionowski Marsz Różowej Wstążki zaplanowany na 17 października oraz kolejna, ósma już odsłona Artystycznych Potyczek Wokalnych Seniorów. Zaplanowano je na 28 października. Tegoroczna edycja legionowskich Senioraliów zakończy się 30 października obchodami Światowego Dnia Cukrzyka. Na tę okazję zaplanowano wykład oraz badania przesiewowe i pomiary ciśnienia krwi tętniczej. W przypadku seniorów, obecność obowiązkowa!