fot. Powiat Legionowski

Sądząc z postępu robót na budowie legionowskiego szpitala, pomyślanego jako filia warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego, ogólnokrajowy paraliż wywołany koronawirusem póki co jej nie zaszkodził. Na pierwszy rzut oka i według realizatora inwestycji prace przebiegają zgodnie z planem.

Jak wynika z uzyskanych od wykonawcy informacji, firma Strabag realizuje właśnie prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem ścian czwartego piętra oraz zbrojeniem i szalowaniem stropów poziomu trzeciego. Ponadto budowlańcy zakończyli roboty konstrukcyjne poziomów minus jeden, zero oraz plus jeden. Ukończone są również ściany i stropy poziomu drugiego. Wykonano całość ścian trzeciego piętra i większość stropów tego poziomu, zakończono też prace związane z termoizolacją i odwodnieniem ścian poziomu minus jeden oraz prawie w całości wykonano zasyp wokół budynku. Do końca kwietnia planowane jest ukończenie stropów trzeciego i czwartego poziomu, a także ścian poziomu czwartego. Rozpoczną się również budowa konstrukcji łącznika oraz roboty sanitarne i elektryczne. Krótko mówiąc, praca wre!

Szpital budowany przez MON na osiedlu Piaski ma zostać połączony specjalnym łącznikiem z istniejącą tam od lat Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską SPZOZ. Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i podziemny parking. Jeśli chodzi o świadczenia medyczne, władze WIM zdecydowały o powstaniu w nowym szpitalu klinik: kardiologii i chorób wewnętrznych z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii oraz intensywnej opieki medycznej. Placówka ma posiadać liczącą dziesięć łóżek izbę przyjęć z interdyscyplinarnym oddziałem obserwacyjnym przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami. W szpitalu znajdą się także pracownie diagnostyki endoskopowej, obrazowej i laboratoryjnej, w tym dedykowane szeroko rozumianej profilaktyce najczęściej występujących chorób nowotworowych.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora, czyli Wojskowego Instytutu Medycznego, placówka znajdzie się w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego i pacjenci będą do niej przywożeni także karetkami. Według planów pierwsi z nich zostaną przyjęci w 2022 roku.

1 KOMENTARZ

  1. Brawo – wspaniale, ale może tak jednocześnie będzie budowany dom mieszkalny dla kadry medycznej ,bo chyba o tym Pan Minister zapomniał, nie każdy ma swoje lokum , są nowi ,młodzi lekarze którzy niestety nie mają mieszkań,a taki „prezent” byłby na miejscu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.