Planowana od dawna modernizacja legionowskiego skateparku nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. We poprzedni wtorek (18 sierpnia) miasto pokonało kolejną przeszkodę na drodze do tej oczekiwanej przez wielu młodych ludzi inwestycji. Przeszkodę w dzisiejszych, kryzysowych czasach bardzo istotną, bo taką natury finansowej.

Tym razem hojnością wykazał się Samorząd Województwa Mazowieckiego, w którego siedzibie 18 sierpnia prezydent Legionowa Roman Smogorzewski podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy skateparku kwotą 100 tys. zł. – Pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje to jeden z naszych priorytetów. Zawsze byliśmy w tym niezwykle skuteczni. Teraz, gdy na finansach jednostek samorządowych ciążą chociażby skutki pandemii, ten kierunek ma jeszcze większe znaczenie. Dlatego cieszę się, że skatepark otrzymał dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Na przewidywaną rozbudowę istniejącego w Legionowie skateparku 100 tys. zł rzecz jasna nie wystarczy. Bardzo w niej jednak te pieniądze pomogą, potwierdzając przy okazji miejską skuteczność w sięganie po środki zewnętrzne. – Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o dofinansowaniu naszego projektu w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020”. Złożono do niego aż 235 wniosków, z których dofinansowanie otrzymało tylko 115 – podkreśla Kamil Stępkowski z Urzędu Miasta w Legionowie. Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in. hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, miejskich oraz placów sportowo-rekreacyjnych.

Projekt zakłada, że położony na terenie stadionu skatepark będzie powiększony o teren pomiędzy boiskiem treningowym a halą tenisową. W ramach inwestycji przewidziano tam budowę betonowej płyty jezdnej oraz instalację urządzeń i elementów wyposażenia sportowego. Umożliwią one uprawianie sportów związanych z deskorolkami, rolkami, rowerami, czy hulajnogami. Pojawią się tam również między innymi utwardzone ścieżki, a także elementy małej architektury parkowej. Wydatków będzie zatem sporo i cieszy każda złotówka, którą uda się na to wydać bez sięgania do miejskiej kasy.

Jeśli chodzi o nowe urządzenia, które pojawią się w zmodernizowanym skateparku, ich zawierająca tajemnicze dla laików nazwy lista jest całkiem długa. Znajdują się na niej między innymi funbox kątowy, dwupoziomowy bowl betonowy, quarter pipe z mini quarterem, mini rampa H100 oraz funboksy z grindboxem i z disasterboxem. Cokolwiek owe terminy oznaczają, miłośnicy skateboardingu powinni być zadowoleni.

Poprzedni artykułCoś dla cyklistów
Następny artykuł„Przerzutka” na krajówce
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.