Nawiązując do ich silnych związków z wojskiem, śmiało można stwierdzić, że legionowskie Piaski znalazły się ostatnio pod ostrzałem grupy miejskich i powiatowych radnych. Strzelają on jednak nie nabojami czy pociskami, lecz pomysłami na uczynienie osiedla jeszcze bardziej przyjaznym dla jego mieszkańców.
Z ciekawą inicjatywą, inspirowaną sygnałami od cywilnych i umundurowanych tubylców, wystąpiła grupa legionowskich radnych spod znaku Porozumienia Samorządowego oraz Koalicji Obywatelskiej. Na pierwszy ogień zasiadający w Radzie Miasta Legionowo Anna Łaniewska, Paweł Głażewski, Ryszard Brański, Mariusz Suwiński oraz dzierżący powiatowe mandaty Jacek Szczepański i Tomasz Talarski wspólnie wzięli na celownik boisko z nawierzchnią asfaltową położone obok bloku nr 21. A konkretnie jego gruntowną modernizację, która uatrakcyjniając tę część osiedla, pozwoliłaby zarazem sprawić, że po latach obiekt znów zacznie tętnić sportowym życiem. – Motywacją do podjęcia tych działań były między innymi sygnały od młodych mieszkańców. Nasza koncepcja ma charakter długofalowy i kompleksowy. Docelowo na wyremontowanym boisku mogłyby odbywać się cykliczne zawody sportowe i inne formy aktywnego spędzania czasu wolnego przez młodzież, a obiekt przyczyniłby się do integrowania lokalnej społeczności – zgodnie przyznają legionowscy samorządowcy, którzy z Piaskami od wielu lat mają silne, często rodzinne związki.
Drugi z ich pomysłów, już mniejszego kalibru, to remont zaniedbanej osiedlowej uliczki prowadzącej z okolic bloków 21 i 25 do wybudowanego kilka lat temu budynku, w którym mieszczą się przychodnia, prowadzone przez spółkę KZB Legionowo przedszkole Wesołe Sówki, a także klub osiedlowy. Po wymianie nawierzchni ten chętnie uczęszczany ciąg pieszy za jednym zamachem zyskałby i na atrakcyjności, i na bezpieczeństwie. Nic tylko brać się do pracy!
Co do konkretów, legionowski ratusz wstępnie wyraził wolę zrealizowania tych inwestycji, wpisujących się w realizowaną od lat strategię rewitalizacji tego rodzaju miejsc i obiektów. Klucz do ich powodzenia mają jednak w rękach istniejące na osiedlu wspólnoty mieszkaniowe, które na takie budowlane manewry muszą wcześniej wyrazić zgodę. Jak informują inicjatorzy boiskowo-chodnikowej modernizacji, w najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami wspólnot, których działki znajdują się we wskazanej lokalizacji. Jego celem będzie przedstawienie głównych założeń inicjatywy radnych oraz uzyskanie dla tego pomysłu akceptacji ogółu mieszkańców.