Końcówkę roku dbająca o stan obiektów, w których funkcjonują legionowskie placówki oświatowe, spółka KZB wykorzystała na modernizację podłóg w kilku salach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz w Królewskiej Dwójce. Prace wykonano w terminie i pomieszczenia są już praktycznie gotowe na – kiedy wreszcie będzie on możliwy – powrót uczniów.
Chociaż dla procesu dydaktycznego zamknięte szkoły są istną katastrofą, zarządzającej legionowską bazą oświatową spółce KZB dało to większą swobodę w prowadzeniu na terenie poszczególnych placówek bieżących, mniejszych lub większych napraw i modernizacji. – Mając taką sposobność, staramy się realizować teraz prace, które nie byłyby możliwe w trakcie normalnej działalności szkoły albo mocno by ją uczniom oraz nauczycielom komplikowały. Dzięki temu nie musimy z nimi czekać do zimowych ferii czy wakacji – mówi Irena Bogucka, prezes spółki KZB Legionowo.
Owocem tej strategii stała się ostatnio wymiana podłóg w izolatorium utworzonym na terenie II Liceum Ogólnokształcącego, a także w pracowni informatycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. – Rzeczywiście, podłoga w tej sali wymagała wymiany. Były tutaj dosyć stare płytki PCV, które już odchodziły i ze względów bezpieczeństwa należało je wymienić – przyznaje Mariusz Borkowski, dyr. ZSP nr 3 w Legionowie. W ślad za tą konkluzją od razu poszły czyny. – Wiemy, że ten rok był dla wszystkich ciężki. Pandemia wpłynęła nie tylko na kondycję prywatnych przedsiębiorców, ale też w konsekwencji na dochody samorządów, finanse szkół czy również spółek, takich jak KZB Legionowo. Mimo to mój wniosek dotyczący remontu podłogi został pozytywnie przyjęty i dosyć szybko przeszliśmy do etapu remontowego. Teraz, na koniec roku, nowa podłoga już jest, natomiast trwa jeszcze wykańczanie ścian. Cieszę się, bo dzięki takim inwestycjom wspólnie osiągamy cel ważny i dla dyrektora placówki, i dla spółki administrującej budynkiem szkoły: zapewniamy większe bezpieczeństwo naszym uczniom.
Rozpoczęta 10 grudnia wymiana objęła łącznie 65 metrów kwadratowych podłogi w obydwu legionowskich placówkach. Na miejsce płytek z PCV, czyli wykończeniowego reliktu minionej epoki, pojawiła się tam popularna, estetyczna, a przy tym wytrzymała wykładzina typu Tarkett. Zakres prac objął usunięcie istniejącej podłogi ułożonej na szlichcie cementowo-piaskowej, a następnie utylizację pozyskanego w ten sposób materiału. W celu przygotowania posadzki pracownicy firmy Multi-Floors z Kochanowa Wieniawskiego uzupełnili również wszelkie ubytki i naprawili pęknięcia, po czym zajęli się frezowaniem nierówności. Następnie, po wykonaniu wylewki samopoziomującej, położyli na niej jasną tarkettową wykładzinę. Jak zapewniają fachowcy, w dobrej kondycji nowa podłoga przetrwa co najmniej tak długo, jak jej wysłużona poprzedniczka.