W tegorocznej odsłonie odbywającego się na terenie gminy Serock Wrześniowego Rajdu Pamięci wzięła udział grubo ponad setka osób. Głównie po to, aby dziarsko maszerując po malowniczej okolicy, sprawdzić się na trasie i przez chwilę być bliżej miejscowej tradycji oraz historii.
Impreza jak zwykle zaczęła się na plaży miejskiej w Serocku, gdzie dokonano weryfikacji zgłoszonych drużyn. Uczestnicy, a także ich opiekunowie, w krótkich odstępach czasu ruszali w trasę, która w tym roku praktycznie w całości przebiegała wzdłuż nabrzeża Jeziora Zegrzyńskiego. Do zaliczenia były trzy (obstawiane przez członków Stowarzyszenia Nasze Zegrze oraz lokalnego oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności) punkty kontrolne, gdzie zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat historii regionu. W tym roku – rywalizując w czterech kategoriach: szkoła podstawowa, open, służby mundurowe oraz seniorzy – przechodzili oni między innymi nieopodal klubu Mila, ośrodka Geovita oraz strzelnicy. Natomiast metę rajdu, dzięki gościnności pułkownika Pawła Nowotnika, tradycyjnie zlokalizowano w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Po jej przekroczeniu czekały na wszystkich nie tylko pamiątkowe medale, certyfikaty i kominy, lecz także smakowita grochówka przygotowana przez zaprzyjaźnione kucharki ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Ponadto najlepsze drużyny pojechały do domów ze statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi.
Swoim zwyczajem na zakończenie wrześniowego rajdu jego uczestnicy zapalili znicze pod znajdującym się na terenie CSŁiI pomnikiem księcia Konstantego Mikołaja Radziwiłła.